Hygienická čerpadla-PROLAC HCP SP

Aplikace:
Šetrné čerpadlo PROLAC HCP SP (samonasávací) je vhodné pro aplikace, které vyžadují vysokou úroveň hygieny, šetrné zacházení s výrobkem a odolnost proti chemickým vlivům.
Čerpadlo je vhodné zejména pro čerpání kapalin obsahující vzduch nebo plyn, aniž by ztratil svou čerpací schopnost. Lze jej použít v potravinářském, farmaceutickém a chemickém průmyslu. Její hlavní aplikací je jako návratové čerpání do čisticího systému CIP.


Funkce

PROLAC HCP SP je samonasávací čerpadlo, které eliminuje potřebu vývěvy nebo jiných zařízení pro čerpání z vakua.
Je třeba, aby čerpadlo bylo naplněno dostatečným množstvím tekutiny pouze jednou před spuštěním. Je-li čerpadlo zapnuto, pak nasává vzduch přítomný nebo plyn v sacím potrubí. Odstředivé síly stlačí směsi kapaliny a plynu směrem k oddělovací nádrži, kde ztratí rychlost. Vzhledem ke gravitaci, kapalina zůstává v dolní části separátoru nádrže a je vracena zpět do tělesa čerpadla přes vratné potrubí, zatímco vzduch nebo plyn se uvolňuje do výtlačného potrubí. Tímto způsobem je vzduch nebo plyn kontinuálně odebírán ze sacího potrubí, až hladina kapaliny v sacím potrubí dosáhne těleso čerpadla a čerpadlo začne pracovat jako normální odstředivé.

Design a popis

PROLAC HCP SP má stejné komponenty jako PROLAC HCP. Základní rozdíl mezi těmito dvěma čerpadly je ve tvaru tělesa. Oběžné kolo, těsnění a všechny ostatní součásti jsou stejné u obou čerpadel.
Těleso PROLAC HCP SP obsahuje navíc oddělovací nádrž a zpětný ventil.
Motor je v souladu s normami IEC a je chráněn krytem proti stříkající vodě z nerezové oceli a je opatřen výškově nastavitelnými nožkami nerez , hygienické konstrukce.

Možnosti

Různé typy připojení k potrubí DIN 11851 (standard) CLAMP OD, SMS , jiné na vyžádání
SiC / SiC mechanická ucpávka.
Dvojitá mechanická ucpávka.
FPM těsnění.
Motor na další jiná napětí, frekvence a třídy ochrany.
Motor pro prostředí s nebezpečím výbuchu, nebo se zvýšenou úrovní bezpečnosti.
Materiály
Části v kontaktu s produktem: nerezová ocel 1.4404 (AISI 316L)
Ostatní ocelové části: nerezová ocel 1.4301 (AISI 304)
Těsnění ve styku s produktem: EPDM
Mechanická ucpávka
Rotační část: karbid křemíku (SiC)
Stacionární část: Uhlík (C)
Těsnění: EPDM , Povrchová úprava vnější MAT, vnitřní zrcadlový lesk.

Ke stažení