Systém regenerace produktu SteriPig

Aplikace:

Systém PIG je ideální pro obnovu jakéhokoliv produktu, který zůstal v potrubí na konci procesu přenosu. Vzhledem k tomu, že tento výrobek může mít vysokou hodnotu, systém PIG obnovuje produkt, který jej odebírá z potrubí a připravuje potrubí pro proces CIP. Další výhodou je snížení množství tekutiny, která se dostává do čistírny odpadních vod, což vede k úspoře energie a vody.
Hlavní aplikací systému jsou viskózní média. Mezi zpracovanými produkty patří gely, krémy, masti, emulze a další produkty vysoké hodnoty ve farmaceutickém nebo kosmetickém průmyslu.


Princip činnosti

Systém STERIPIG nabízí zcela hygienické řešení pro obnovu produktu, protože žádná součást nevstupuje do zařízení nebo z něj neodchází. Koule je umístěna externím magnetem. Během procesu CIP, kdy je rychlost průtoku dostatečná, se koule uvolní uvnitř odpalovacího zařízení nebo přijímače a vyhne se tak zónám mrtvé nohy mezi potrubím a koulí.
Systém obsahuje odpalovací zařízení, přijímač, PIG (koule), dva polohové detektory (jeden pro odpalovací zařízení a druhý pro přijímač), čtyři automatické klapky a dva trojcestné ventily KH.
Proces začíná lokalizovat kouli do spouštěcí polohy. Potom je kulička poháněna hnacím plynem (normálně stlačeným vzduchem) po potrubí směrem k přijímači, který obnovuje veškerý produkt, který zůstal v potrubí. Když je regenerace dokončena, PIG se nachází na přijímači a veškerá instalace může být vyčištěna pomocí CIP, PIG lze také vyčistit během CIP rutiny. Proces CIP je ukončen, koule je opět umístěna do odpalovacího zařízení a zařízení je připraveno pro další výrobní proces.

Design a funkce

PIG může procházet 1,5D ohyby.
Připojení: svorka OD (standardní).
Rozsahy velikostí: Od 1 ½ „(DN 40) do 3“ (DN 80).
Hygienický design podle specifikací EHEDG.

Materiály

Kovové díly v kontaktu s výrobkem: AISI 316L
Ostatní kovové části: AISI 304
PIG: Silikonové
těsnění: EPDM dle FDA 177.2600
Povrchová úprava: Ra ≤ 0,5 µm

Možnosti

Připojení: DIN, RJT, SMS, atd.
Koule: EPDM a Viton ® .
Těsnění: Silikon, PTFE, Viton ® .
Různé úrovně automatizace.
Kontrolní panel.

Ke stažení